Počet záznamov: 1  

Vyšetření pohybového aparátu

 1. NázovVyšetření pohybového aparátu
  Aut. údajeJeffrey M. Gross, Joseph Fetto, Elaine Rosen; [z angl. orig. ... přel. Barbora Homonická Pyšková]
  Autor Gross Jeffrey M.
  Spoluautori Fetto Joseph
  Rosen Elaine
  Ďalší autori Homonická Pyšková Barbora (Prekladateľ)
  ISBN978-80-7684-109-3 (viaz.)
  Vydanie4. vyd.
  Vyd.údajePraha : Stanislav Juhaňák - TRITON , 2023. - 453 s. : ilustr. (prevažne fareb.), fotogr., grafy, schémy, tab., 29 cm
  PoznámkyÚdaj o vydaní na titulnej strane se týa amerického originálu, údaj o vydaní českého prekladu nie je uvedený. - Bibliogr. odkazy. - Register. - Kniha je ideálna pre fyzioterapeutov, rehabilitačných lekárov, ortopédov, študentov medicíny, praktických lekárov a všetkých, ktorí sa zaoberajú športovou medicínou a fyzioterapiou.
  Kapitoly, články
  MeSH predmet. choroby muskuloskeletárne : diagnostika
  AnotáciaŠtvrté vydanie knihy Vyšetření pohybového aparátu prezentuje celkový prehľad vyšetrení pohybového aparátu, ktoré sú nevyhnutným predpokladom kvalitnej diagnostiky a racionálnej liečby funkčných aj štrukturálnych porúch pohybovej sústavy. Veľkým prínosom tejto publikácie je jedinečný multidisciplinárny prístup – napísali ju totiž spoločne rehabilitačný lekár, ortopéd a fyzioterapeut. Úvodné dve kapitoly knihy definujú štruktúru pohybového systému a pojednávajú o základných pojmoch klinického vyšetrenia tohto systému. Ďalšie kapitoly sú členené podľa určitých anatomických častí vrátane chrbtice, panvy, hornej a dolnej končatiny. Záverečná kapitola popisuje vyšetrenie chôdze. Každá kapitola obsahuje veľké množstvo originálnych kresieb, ktoré ponúkajú rýchlu a jasnú vizualizáciu štruktúry i jej funkcie a uľahčia vykonávanie popísaných techník vyšetrovania. Veľká časť použitých zobrazení je fotografických. Orientáciu v röntgenovej anatómii uľahčí 32 röntgenových snímkov a zobrazení pomocou MR. Kazuistiky a tabuľky poskytujú ďalšie doplnkové informácie k vyšetrovacím postupom. Kniha je praktickým sprievodcom, zdrojom informácií a návodom, ako komplexne zvládnuť základné vyšetrenie a porozumieť určitým odchýlkam od normy a ich patologickému významu. Podrobné popisy a klinicky relevantné príklady často sa vyskytujúcich stavov pomôžu aj úplným začiatočníkom získať znalosti potrebné na stanovenie správnej diagnózy a úspešného liečebného plánu.
  Preklad zMusculoskeletal examination. - Hoboken, NJ : John Wiley & Sons, Inc., 2016
  Jazyk dok.čeština
  KrajinaČeská republika
  Počet ex.1, z toho voľných 0
  Druh dok.Monografie
  Báza dátKNIHY
                             
  SignatúraLokáciaDislokáciaInfo
  K 60713
  sklad Rovinka - monografické dokumenty
  vypožičaný (do 31.01.2025)

Počet záznamov: 1  

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.