Počet záznamov: 1  

Hydrokinezioterapia

 1. NázovHydrokinezioterapia
  Podnázovučebnica pre rehabilitačných lekárov, fyzioterapeutov, rehabilitačných asistentov, špeciálnych pedagógov a trénerov
  Aut. údajeJuraj Čelko, Jana Zálešáková, Anton Gúth
  Autor Čelko Juraj 1948-
  Spoluautori Zálešáková Jana 1950-
  Gúth Anton 1951-
  ISBN978-80-88932-41-3 (viaz.)
  VydanieII. vyd.
  Vyd.údajeBratislava : LIEČREH , c2017. - 256 s. : ilustr. (prevažne fareb.), fotogr., 24 cm
  Edícia Metodika v rehabilitácii
  PoznámkyBibliogr. odkazy. - Vecný register. - Táto publikácia je určená fyzioterapeutom, lekárom z odboru fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie a študujúcim v oblasti rehabilitácie.
  MeSH predmet. terapia pohybová
  hydroterapia
  Forma, žáner učebnica
  Predmet.heslá hydrokinezioterapia
  AnotáciaHydrokinezioterapia je pohybová liečba vo vodnom prostredí. Je ideálnym prostriedkom na prevenciu a terapiu najčastejších, ale aj tých zriedkavejších, porúch pohybového aparátu. Cvičenie vo vode zlepšuje poruchy motoriky, zmierňuje bolesť, urýchľuje regeneráciu. Autori sa v predkladanej publikácii snažili priblížiť informácie o súčasných možnostiach tejto formy liečebnej rehabilitácie od základných pravidiel až po popis jednotlivých techník. Jednotlivé kapitoly sú venované chorobným stavom, ktoré sú v praxi pre hydrokinezioterapiu najčastejšie indikované. V závere sú naviac uvedené ďalšie diagnózy, u ktorých sú s hydrokinezioterapiou dobré skúsenosti. Text dopĺňa množstvo fotografií, ktoré majú pomôcť k návodu na aplikáciu rôznych techník a cvičení, ktoré sa pri určitých chorobných stavoch najčastejšie využívajú. Nedajú sa však aplikovať paušálne, vždy je potrebné vychádzať z aktuálneho zdravotného stavu pacienta. To, ako sa uvedené návody dajú rozšíriť a modifikovať, závisí od skúseností a vynachádzavosti terapeutov.
  Jazyk dok.slovenčina
  KrajinaSlovenská republika
  Počet ex.2, z toho voľných 1
  Druh dok.Učebnice
  Báza dátKNIHY
  kniha

  kniha

                             
  SignatúraLokáciaDislokáciaInfo
  U 12012
  sklad Rovinka - monografické dokumenty
  vypožičaný (do 15.01.2021)
  U 12013
  sklad Rovinka - monografické dokumenty

Počet záznamov: 1