Počet záznamov: 1  

Rádiológia pre stomatológov

 1. NázovRádiológia pre stomatológov
  Aut. údajeViera Lehotská, Alžbeta Kršáková
  Autor Lehotská Viera
  Spoluautori Kršáková Alžbeta
  ISBN978-80-224-1644-3 (viaz.)
  VydanieVyd. prvé
  Vyd.údajeBratislava : VEDA, vydavateľstvo Slovenskej akadémie vied , 2018. - 274 s. : ilustr. (niektoré fareb.), fotogr., schémy, tab., 24 cm
  PoznámkyUčebnica je určená študentom lekárskych fakúlt pre študijný program zubné lekárstvo. Má však ambíciu stať sa aj pomôckou pre stomatológov v ich každodennej praxi pri kresle či lôžku pacienta a počas prípravy na subšpecializáciu v odboroch zubného lekárstva.
  MeSH predmet. rádiológia
  zobrazovanie diagnostické
  stomatológia
  Forma, žáner učebnica
  AnotáciaZobrazovacia diagnostika patologických stavov je oblasť neobyčajne bohato členitá a komplikovaná. Plynulý vývoj rádiológie však znamená, že v tejto oblasti došlo k výraznému posunu k metódam vyžadujúcim prehĺbené špeciálne technické, ako aj interpretačné znalosti. Predkladaná učebnica obsahuje najnovšie poznatky v tomto zmysle. Vysokoškolská učebnica sa člení na tri časti: všeobecnú a špeciálnu rádiológiu a zubnú rádiológiu. Všeobecná rádiológia a Špeciálna rádiológia poskytujú informácie o princípoch a indikáciách jednotlivých zobrazovacích metód a pracovných postupoch pri ich celotelovej aplikácii s krátkou charakteristikou normálneho, ako aj patologického obrazu jednotlivých orgánov a orgánových systémov s takým cieľom, aby stomatológ v rámci svojho komplexného medicínskeho pohľadu porozumel interpretácii nálezov zobrazovacích metód. Tretia časť Zubná rádiológia poskytuje prehľad o zobrazovacích metódach v stomatologickej praxi, prináša prehľad techník snímkovania s dôrazom na súčasný vývoj. Venuje sa normálnemu obrazu tkanív v orofaciálnej oblasti a charakterizuje najčastejšie patológie, s ktorými sa stomatológ v praxi stretáva. Knižka svojím obsahom presahuje základné poznatky, ktoré sú potrebné na úspešné zvládnutie skúšky zo študijného predmetu Zubná rádiológia. Zámerom autoriek bolo, aby obsahovala také informácie z odboru rádiológia, ku ktorým sa bude študent vracať aj v ďalšom období svojho štúdia.
  Jazyk dok.slovenčina
  KrajinaSlovenská republika
  Počet ex.2, z toho voľných 1, prezenčne 1
  Druh dok.Učebnice
  Báza dátKNIHY
                             
  SignatúraLokáciaDislokáciaInfo
  U 12119
  študovňa monografickej literatúry, audiovizuálne dokumenty
  Stomatológialen prezenčne
  U 12120
  sklad Rovinka - monografické dokumenty

Počet záznamov: 1