Počet záznamov: 1  

Vrozené srdeční vady v dospělosti

 1. NázovVrozené srdeční vady v dospělosti
  Aut. údajeJana Rubáčková Popelová a kol.
  Spoluautori Rubáčková Popelová Jana 1956-
  ISBN978-80-271-0696-7 (viaz.)
  Vydanie2., zcela přeprac. a dopl. vyd.
  Vyd.údajePraha : GRADA Publishing , 2018. - xxvi, 538 s. : ilustr. (prevažne fareb.), fotogr., grafy, schémy, tab., 26 cm + 1 DVD-ROM
  PoznámkySúčasťou knihy je DVD so 726 videonahrávkami z vyšetrení dospelých pacientov s vrodenými srdečnými vadami. - Bibliogr. odkazy. - Register. - Res. angl., čes.. - Skratky. - Monografia je určená predovšetkým kardiológom, internistom i praktickým lekárom, ktorí sa s týmito pacientmi budú stále častejšie stretávať.
  MeSH predmet. chyby srdcové vrodené
  AnotáciaOd prvého vydania knihy Vrozené srdeční vady v dospělosti sa významne zmenili diagnostické i terapeutické možnosti u dospelých s vrodenými chybami srdca. Druhé prepracované a doplnené vydanie predstavuje takmer novú publikáciu, a to tak poňatím, ako aj rozsahom a obsahom. Snahou autorov bolo popísať bežné i komplexné vrodené choroby srdca jednoduchým a zrozumiteľným spôsobom. Monografia zahŕňa morfologické nálezy, patofyziológiu, diagnostiku a intervenčnú a chirurgickú liečbu všetkých hlavných vrodených chýb srdca v dospelom veku. Zaoberá sa reziduálnymi nálezmi po operácii v detstve i indikáciami operácií či reoperácií vrodených chýb srdca v dospelosti. Text je v súlade s existujúcimi guidelines, ale zúročuje i vlastné skúsenosti autorov z viac než 1000 operácii dospelých s vrodenými chybami srdca. Vo všeobecnej časti publikácie sú popísané genetické aspekty, prognóza, mortalita, vyšetrovacie metódy, história chirurgickej a katetrizačnej liečby vrodených chýb srdca, ale i otázka tehotenstva u žien s vrodenými chybami srdca. Nechýba pohlaď anestéziológa na vrodené chyby srdca a princípy rehabilitácie u vrodených chýb srdca. Monografia obsahuje mnoho obrázkov z vyšetrení dospelých pacientov s vrodenými chybami srdca predovšetkým pomocou echokardiografie, ale i CT angiografie, magnetickej rezonancie a angiografie. Súčasťou knihy je aj priložené DVD, ktoré obsahuje viac než 720 nahrávok z vyšetrení pacientov.
  Jazyk dok.čeština
  KrajinaČeská republika
  Počet ex.1, z toho voľných 1
  Druh dok.Monografie
  Báza dátKNIHY
  Príloha Vrozené srdeční vady v dospělosti. - Praha : GRADA Publishing, 2018
  kniha

  kniha

                             
  SignatúraLokáciaDislokáciaInfo
  K 59360
  sklad Rovinka - monografické dokumenty

Počet záznamov: 1