Počet záznamov: 1  

Základy klinickej propedeutiky, rádiológie a nukleárnej medicíny

 1. NázovZáklady klinickej propedeutiky, rádiológie a nukleárnej medicíny
  Podnázovučebnica pre nelekárske zdravotnícke odbory
  Aut. údajeAnton Lacko, Ján Kodaj, Ján Straka a kol.
  Spoluautori Lacko Anton
  Kodaj Ján
  Straka Ján
  ISBN978-80-8063-477-3 (brož.)
  Vyd.údajeMartin : Vydavateľstvo Osveta , 2019. - 124 s. : ilustr. (niektoré fareb.), fotogr., grafy, schémy, tab., 25 cm
  PoznámkyBibliogr. odkazy. - Uvedené základné poznatky sú potrebné pre prácu sestry, záchranára, fyzioterapeuta a rádiologického technika. Vedomosti z klinickej propedeutiky si môžu študenti rozšíriť štúdiom ďalšej odbornej literatúry, ktorá je uvedená na konci učebnice. Moderná medicína nie je prácou jednotlivca, je to práca tímová, v ktorej má ošetrovateľská starostlivosť nezastupiteľné miesto.
  MeSH predmet. rádiológia
  lekárstvo nukleárne
  Forma, žáner učebnica
  Predmet.heslá propedeutika klinická
  AnotáciaKlinická propedeutika má poskytnúť vedomosti, ako pacienta vyšetriť, t. j. ako získať subjektívne udávané problémy chorých a vykonať fyzikálne vyšetrenie, ako tieto nálezy potom vyhodnotiť a stanoviť diagnózu. Pri určovaní diagnózy sa využívajú anamnestické údaje od pacienta, objektívne informácie zistené pri fyzikálnom vyšetrení a ďalšie nálezy komplementárnych vyšetrení, ako sú EKG, ECHOKG, rádiologické, scintigrafické, laboratórne a iné vyšetrenia. Pri stanovení diagnózy toto všetko dopĺňa aj určitá intuícia, skúsenosti a odborné znalosti toho, kto stanoví diagnózu. Táto publikácia je určená pre študentov nelekárskych zdravotníckych odborov. Jej vydanie bolo motivované snahou poskytnúť poznatky na získanie anamnézy, vykonanie základného fyzikálneho vyšetrenia pri chorobách kardiovaskulárneho, dýchacieho a endokrinného systému, pri chorobách obličiek, gastrointerstinálneho, hematologického a pohybového systému, ako aj vedomosti o vitálnych funkciách. Súčasťou publikácie sú aj základné poznatky z rádiológie a nukleárnej medicíny, teda z odborov, ktoré patria popri laboratórnych vyšetrovacích metódach k dôležitým vyšetreniam na stanovenie včasnej diagnózy.
  Jazyk dok.slovenčina
  KrajinaSlovenská republika
  Počet ex.3, z toho voľných 1
  Druh dok.Učebnice
  Báza dátKNIHY
                             
  SignatúraLokáciaDislokáciaInfo
  U 12164
  sklad Rovinka - monografické dokumenty
  vypožičaný (do 02.03.2020)
  U 12165
  sklad Rovinka - monografické dokumenty
  vypožičaný (do 02.03.2020)
  U 12166
  sklad Rovinka - monografické dokumenty