Počet záznamov: 1  

Moderné trendy v detských chirurgických odboroch

 1. NázovModerné trendy v detských chirurgických odboroch
  Časť.dok.1. diel
  Aut. údajeMilan Dragula
  Spoluautori Dragula Milan 1948-
  ISBN978-80-7228-745-1 (viaz.)
  VydanieVyd. první
  Vyd.údajeOstrava - Mariánské Hory : LIBREX Publishing s.r.o. , 2019. - 337 s. : ilustr. (niektoré fareb.), fotogr., grafy, schémy, tab., 25 cm
  PoznámkyBibliogr. odkazy. - Skratky. - Kniha je určená nielen študentom medicíny, ale aj pediatrom, detským anestéziológom, detským chirurgom ako i ďalším špecialistom v pediatrických odboroch.
  MeSH predmet. anesteziológia
  výkony chirurgické operačné
  starostlivosť perioperačná
  zobrazovanie diagnostické
  nádory
  transplantácia orgánov
  dieťa
  AnotáciaRozsiahla trojdielna publikácia je pokračovaním úspešnej knihy Detská chirurgia, ktorá sa stretla s veľkým záujmom zo strany odbornej verejnosti a je v súčasnosti vypredaná. Preto sa autori rozhodli vydať novú knihu s názvom Moderné trendy v detských chirurgických odboroch. Okrem aktualizácie predchádzajúcich kapitol bola do novej knihy doplnená kapitola „Cievna chirurgia v detskom veku“, ktorá vychádza prvýkrát v histórii slovenského písomníctva. Pre svoj rozsah je publikácia z praktického hľadiska rozdelená do troch dielov. Rozsah kapitol je dostatočný a komplexný a autori uvádzajú aj viaceré, s témou súvisiace patofyziologické, farmakologické i právne súvislosti, ktoré nie je potrebné hľadať v ďalších publikáciách. Zároveň sú kapitoly doplnené tabuľkami, schémami a obrázkami, či originálnymi fotografiami, čo zvyšuje názornosť diela. Obsahom prvého dielu sú anestézia, antibiotická terapia, hemoterapia, vyšetrovacie diagnostické metódy v detskej chirurgii, onkologické zásady liečby malignít v detskom veku a špecifiká transplantácií orgánov u detí. V druhom diele publikácie je podrobne rozobraná liečba jednotlivých ochorení hrudníka a brušnej dutiny v detskom veku. Tretí diel sa zaoberá jednotlivými pododbormi detskej chirurgie – traumatológiou, cievnou chirurgiou, plastickou chirurgiou, ortopédiou, neurochirurgiou, chirurgiou krku a popáleninami.
  Jazyk dok.slovenčina
  KrajinaČeská republika
  Počet ex.2, z toho voľných 2
  Druh dok.Monografie
  Báza dátKNIHY
  kniha

  kniha

                             
  SignatúraLokáciaDislokáciaInfo
  K 59488
  sklad Rovinka - monografické dokumenty
  K 59489
  sklad Rovinka - monografické dokumenty

Počet záznamov: 1