Počet záznamov: 1  

Markova farmakoterapie vnitřních nemocí

 1. NázovMarkova farmakoterapie vnitřních nemocí
  Aut. údajeJosef Marek ... [et al.]
  Spoluautori Marek Josef 1936-2019
  Vrablík Michal 1973-
  ISBN978-80-247-5078-1 (viaz.)
  Vydanie5., zcela přeprac. a dopl. vyd.
  Vyd.údajePraha : GRADA Publishing , 2019. - xxiv, 868 s. : ilustr. (niektoré fareb.), fotogr., grafy, schémy, tab., 26 cm
  PoznámkyBibliogr. odkazy. - Register generických názvov liečiv a vecný register. - Res. angl., čes.. - Skratky. - Kniha poslúži ako referenčná publikácia nielen internistom, ale aj širokému spektru odborníkov, od praktických lekárov po špecialistov v jednotlivých disciplínach vnútorného lekárstva. A nielen im - vzhľadom na šírku záberu bude publikácia vhodným zdrojom informácií pre všetkých ich kolegov v praxi bez ohľadu na odbornosť aj pre študentov v pre- aj postgraduálnej príprave.
  MeSH predmet. farmakoterapia
  lekárstvo interné
  Predmet.heslá choroby vnútorné - farmakoterapia
  AnotáciaPiate, prepracované a doplnené vydanie úspešnej knihy, ktorá prvýkrát nesie v názve meno svojho hlavného editora prof. MUDr. Jozefa Marka, DrSc., prináša prehľad aktuálnych farmakoterapeutických postupov v celej šírke internej medicíny a príbuzných odborov. Vzhľadom k neuveriteľnému rozmachu možností farmakologickej liečby, si autori nekládli za cieľ poskytnúť úplný prehľad všetkých dostupných liečiv vrátane ich generických ekvivalentov. Čo však Markovu farmakoterapii vnitřních nemocí robí i v dnešnej dobe veľmi užitočným pomocníkom lekára v každodennej praxi, je predovšetkým popis liečebných stratégií a postupov, o ktoré sa s čitateľmi delia tí najlepší odborníci. Kniha je členená do 24 kapitol. Okrem prehľadu farmakoterapie jednotlivých odborov interny, z ktorých vznikli samostatné veľké odbory (kardiológia s angiológiou, diabetológia, penumológia, nefrológia, hematológia, endokrinológia, gastroeneterológia či reumatológia), nájde čitateľ v knihe aj prehľad farmakoterapie používanej v menších odboroch stojacich na báze vnútorného lekárstva (napr. osteológia a obezitológia). Zaradená je tu aj samostatná kapitola venovaná protinádorovej liečbe. Vzhľadom k veľmi rýchlemu rozvoju možností farmakologickej liečby sú niektoré kapitoly vyčlenené z väčších celkov a autori zaradili samostatné state o farmakoterapii arteriálnej hypertenzie, dyslipidémie či liečbe cerebrovaskulárnych ochorení. Ani v piatom vydaní nechýbajú novinky v oblasti farmakologickej liečby, ktoré je možno využiť naprieč všetkými odbormi a odbornosťami (aktuálna antibiotická liečba, imunomodulačná liečba, symptomatická a paliatívna terapia). S ohľadom na demografický vývoj má zvláštnu dôležitosť kapitola venovaná špecifikám farmakoterapie v geriatrii. Celkom prepracovaná je kapitola o psychofarmakoterapii, a to s ohľadom na potreby internistu- nepsychiatra. Ani v tomto vydaní nechýba prehľad postupov v liečbe intoxikácií. Do knihy boli zaradené aj nové kapitoly o imunosupresívnej liečbe po orgánových transplantáciách a možnostiach liečby lyzozomálnych ochorení.
  Jazyk dok.čeština
  KrajinaČeská republika
  Počet ex.1, z toho voľných 1
  Druh dok.Monografie
  Báza dátKNIHY
  kniha

  kniha

                             
  SignatúraLokáciaDislokáciaInfo
  K 59555
  sklad Rovinka - monografické dokumenty

Počet záznamov: 1