Počet záznamov: 1  

Kazuistiky z neonatologie

 1. NázovKazuistiky z neonatologie
  Aut. údajeMilena Dokoupilová, Miloš Černý a kol.
  Spoluautori Dokoupilová Milena 1969-
  Černý Miloš 1957-
  ISBN978-80-7345-649-8 (viaz.)
  Vyd.údajePraha : maxdorf jessenius , c2020. - 318 s. : ilustr. (prevažne fareb.), fotogr., grafy, mp., schémy, tab., 24 cm
  Edícia Jessenius : publikace určené odborné zdravotnické veřejnosti
  Edice Medica
  PoznámkyBibliogr. odkazy. - Register. - Res. angl.. - Skratky. - Predkladaná kniha bude dobrým pomocníkom v postgraduálnom vzdelávaní mladých lekárov a v praxi pomôže k včasnej diagnóze i liečbe. V prípade pozitívneho ohlasu na túto publikáciu autori plánujú vydanie ďalšieho dielu publikácie.
  MeSH predmet. neonatológia
  Forma, žáner kazuistiky
  AnotáciaBohužiaľ, nie každé dieťa sa narodí zdravé či v termíne pôrodu. Spektrum novorodeneckých ochorení je veľmi široké, zahŕňa bežné aj veľmi zriedkavé choroby, ochorenia súvisiace s nezrelosťou, vrodené vývojové chyby, infekcie, hypoxické postihnutia aj rôzne typy dedičných metabolických porúch. V predkladanej publikácii je uvedených vyše päťdesiat kazuistík, ktoré sa týkajú jednak ľahko a stredne nezrelých, ale i donosených novorodencov. Zahŕňajú diagnózy, s ktorými sa lekári stretávajú bežne vo svojej praxi, ale tiež zriedkavé prípady, ktorých diagnostika je veľmi zložitá a vyžaduje multidisciplinárny prístup. Kazuistiky vždy dopĺňa teoretická časť s diferenciálne diagnostickou rozvahou, ďalej obsahujú obrazovú dokumentáciu, schémy, tabuľky aj krátku diskusiu a v závere sú samozrejme uvedené literárne odkazy.
  Jazyk dok.čeština, slovenčina
  KrajinaČeská republika
  Počet ex.1, z toho voľných 1
  Druh dok.Monografie
  Báza dátKNIHY
  kniha

  kniha

                             
  SignatúraLokáciaDislokáciaInfo
  K 59838
  sklad Rovinka - monografické dokumenty

Počet záznamov: 1