Počet záznamov: 1  

Předčasně narozené dítě

 1. NázovPředčasně narozené dítě
  Podnázovnásledná péče
  kdy začíná a kdy končí?
  Aut. údajeDaniela Marková, Magdalena Chvílová Weberová a kol.
  Spoluautori Marková Daniela
  Chvílová Weberová Magdalena
  ISBN978-80-271-1745-1 (viaz.)
  Vydanie1. vyd.
  Vyd.údajePraha : GRADA Publishing , 2020. - xxi, 711 s. : ilustr. (prevažne fareb.), fotogr., grafy, mp., schémy, tab., 26 cm
  PoznámkyBibliogr. odkazy. - Register. - Res. angl., čes.. - Skratky. - Monografia je určená pediatrom z klinických pracovísk, detským praktickým lekárom, lekárom na klinických pracoviskách perinatologických a intermediárnych centier, ale tiež špecialistom, pre ktorých je „nezrelosť“ len jedným z tém ich odbornosti.
  Kapitoly, články
  MeSH predmet. novorodenec nezrelý
  pediatria
  AnotáciaV priebehu posledných troch desaťročí sa zásadne zmenili možnosti starostlivosti o predčasne narodené deti s nízkou pôrodnou hmotnosťou, pričom ich počet celosvetovo stúpa. Táto špecifická skupina detí má z hľadiska lekárskej starostlivosti svoje špeciálne potreby a „starnutím“ resp. dozrievaním týchto detí a meniacimi sa potrebami počas ich vývoja pribúdajú postupne i ďalšie špecifické odbory, ktoré sa s problematikou nezrelosti stále viac stretávajú (napr. špecifické potreby vzdelávania a pod.). Cieľom publikácie je podať odbornej verejnosti ucelený pohľad na komplexnú problematiku vývoja nezrelých detí, ktoré majú svoje špecifiká. Autorský kolektív zastupuje rôzne lekárske a nelekárske odbornosti a viac ako 50 kapitol zaradených do monografie pokrýva širokú problematiku od špecifík následnej starostlivosti z pohľadu lekára-špecialistu cez pohľad nelekárskych špecializácií, psychosociálne súvislosti starostlivosti o predčasne narodené dieťa a dopady na rodinu. Nezastupiteľná je starostlivosť o nezrelé dieťa v primárnej starostlivosti, pediatri tak v tejto knihe získavajú jedinečného a fundovaného odborného sprievodcu s mnohými odporučeniami a praktickými radami pre prax.
  Jazyk dok.čeština
  KrajinaČeská republika
  Počet ex.1, z toho voľných 1
  Druh dok.Monografie
  Báza dátKNIHY
                             
  SignatúraLokáciaDislokáciaInfo
  K 60046
  sklad Rovinka - monografické dokumenty

Počet záznamov: 1  

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.