Počet záznamov: 1  

Všeobecná onkológia

 1. NázovVšeobecná onkológia
  Aut. údajeJuraj Kaušitz, Dalibor Ondruš a kol.
  Autor Kausitz Juraj 1946-
  Spoluautori Ondruš Dalibor 1953-
  ISBN978-80-89858-05-7 (viaz.)
  VydanieVyd. prvé
  Vyd.údajeBratislava : SOLEN medical education , 2017. - 576 s. : ilustr. (prevažne fareb.), fotogr., grafy, mp., schémy, tab., 31 cm
  Edícia Knižná edícia MEDUCA
  PoznámkyBibliogr. odkazy. - Táto obsiahla, takmer 600-stranová publikácia, prináša ucelený prehľad najaktuálnejších poznatkov a môže byť akýmsi odrazovým mostíkom za širším poznaním nielen pre lekárov, medikov či doktorandov, ale aj pre celú širokú onkologickú odbornú verejnosť.
  MeSH predmet. onkológia lekárska
  nádory
  AnotáciaV posledných desaťročiach sa podstatne zmenili a rozšírili poznatky o biológii, etiopatogenéze, edpidemiológii, diagnostike a liečbe onkologických ochorení. Nepochybne to súvisí nielen s rastúcim trendom ich výskytu a s narastajúcimi finančnými prostriedkami vynakladanými na ich diagnostiku a liečbu, ale aj s novými možnosťami, ktoré sa otvárajú pri manažmente týchto závažných a často život ohrozujúcich ochorení. Viaceré nádorové ochorenia sa stávajú liečiteľnými a pacienti dnes už dlhodobo prežívajú pri relatívne dobrej kvalite života. Predkladaná monografia sa zameriava na biologické aspekty nádorovej choroby, epidemiológiu zhubných nádorov, problematiku primárnej prevencie a skríningu, patológie, diagnostických postupov, nádorových markerov a jednotlivých liečebných metód pri zhubných nádoroch, ako aj na psychologické a psychiatrické problémy u onkologických pacientov, možnosti rehabilitácie, výživy a spôsoby stravovania. Jej súčasťou je aj kapitola venovaná histórii onkológie na Slovensku. Autori Juraj Kaušitz a Dalibor Ondruš pri výbere autorského kolektívu oslovili prevažne spolupracovníkov z Onkologického ústavu sv. Alžbety, pretože mnohí z nich majú nielen bohaté klinické, ale aj pedagogicko-výskumné skúsenosti.
  Jazyk dok.slovenčina
  KrajinaSlovenská republika
  Počet ex.3, z toho voľných 2
  Druh dok.Monografie
  Báza dátKNIHY
                             
  SignatúraLokáciaDislokáciaInfo
  K 58473
  sklad Rovinka - monografické dokumenty
  K 58494
  sklad Rovinka - monografické dokumenty
  K 58495
  sklad Rovinka - monografické dokumenty
  vypožičaný (do 10.01.2020)